راهبردهای کلان دولت نهم

ارزشها

کسب رضای الهی از طریق عدال ت گستری، مهرورزی، خدمت

به بندگان خدا و پیشرفت و تعالی مادی و معنوی کشور

آرمان

فراهم کردن زمینه های برپایی حکومت عادلانه جهانی از طریق

احیای مجدد تمدن اسلامی

هدف بنیادین

توسعه عدالت محور - اقامه قسط توام با مهرورزی، خدمت و

تعالی و پیشرفت

رسالت

برقراری امنیت و تعالی جامعه و آحاد آن در ابعاد مختلف

راهبرد کلان

بسط عدالت و توس عه و تعالی همه جانبه و درونزا مبتنی بر

اسلام ناب محمدی(ص) (متناسب با مقتضیات عصر کنونی) و

بکارگیری علوم و فنون پیشرفته برای تحقق عدالت و ارتقاء سلامت و

                             

راهبرد فرهنگی

اعتلای فرهنگ عمومی، کرامت انسانی و آزادیهای مشروع،

صداقت در گفتار، سلامت در عم ل، امانت داری، وفای به عهد و ایثار

و توسعه سایر ارزشهای اسلامی و پاسخگویی به مردم

راهبرد اجتماعی

اعتلاء و ارتقاء عمومی سطح سلامت و توانمندیها و دسترسی

برابر به فرصتها، ایجاد اشتغال و تأمین اجتماعی برای آحاد مردم.

راهبرد سیاسی

حفظ استقلال همه جانبه کشور و ت عامل بین الملل ی بر مبنای

عدالت، صلح و عزت برای همه و مبارزه با بی عدالتی، تبعیض، ناامنی

و تحقیر ملتها و جن گافروزی

راهبرد علمی و فناوری

تولید علم، بومی کردن علوم بر مبنای فرهنگ ملی و استفاده از

علوم و فنون و تحقیقات سایر کشورها

راهبرد اقتصادی

خوداتکایی در تولید، فعال نمودن ظرفیتهای اقتصادی، تولید برای

صادرات، توزیع عادلانه ثروت، ایجاد اشتغال، محرومیت زدایی، رفع

تبعیض، ارتقاء قدرت خرید مردم و رفاه اجتماعی

راهبرد اداری

سپردن کارهایی که مردم آمادگی انجام آنرا دارند به آنها و اعمال

حاکمیت و نظارت توسط دولت، رجح ان بخشهای تعاونی و خصوصی

برای فعالیتهای تصدی گری نسبت به بخش دولتی، روان سازی چرخش

امور، مبارزه با فساد و تبعیض و رشو هخواری، توسعه اختیارات استانی

راهبرد آموزشی

شکوفایی استعدادهای فطری در سایه تربیت دینی، تقویت روحیه

نشاط و امید با طراحی نظام یکپارچه آموزشی

راهبرد حقوقی

تقدم حقوق عمومی به حقوق خواص و حاکمیت حقوق عادلانه

اسلامی

راهبرد دفاعی

حفظ آمادگیهای رزمی، لجستیکی، علمی و فنی برای مقابله با

تهدیدات، توسعه فن آوریهای لازم با نگاه به تولید داخلی و استفاده از

تجهیزات پیشرفته و مشارکت نیروهای مسلح در سازندگ ی کشور در

زمان صلح

راهبرد امنیتی

حضور مردم در صحنه های سرنوش ت ساز و تقویت پشتوانه

مردمی نظام با بسط عدالت و خدمت رسانی، ایجاد اشتغال، تقویت

پای ههای علمی و اقتصادی و ارتقاء توان دفاعی کشور

راهبرد بودج های

کاهش مخارج جاری دولت و تخصیص درآمد نفت به

سرمایه گذاری، رفع محرومیتها و تبعیضها و اتمام طرحهای عمرانی نیمه

تمام، جلوگیری از اسراف و ایجاد دولت کم هزینه و پرفایده .

امید آنکه برنامه دولت نهم تلاشی مؤثر برای دستیابی به

اهداف چش مانداز بیست ساله باشد.

          رفاه اجتماع

دسته ها :
يکشنبه بیستم 2 1388
دوستان  عزیز  این هم  برنامه های  دولت  نهم در اختیار  شما قرار  میدهم  بعد  قضاوت کنید  تعدادای  در  صفحه  ی  اصلی  تعدادی  در  صفحه  های  جدا  گانه.
دسته ها : سیاسی
يکشنبه بیستم 2 1388

دوستان  خوب  بنده   به عنوان   طرفدار  اقای   دکتر  محمود  حاضر  به  مناظره  هستم فقط  در  قسمت  نظرات  بفرمایید کجا

دسته ها :
جمعه هجدهم 2 1388
جناب  اقای  دکتر  احمدی نژاد اعلام    کردند   حاضر  به  مناظره   هستند  ولی   خیلی سخته که  کاندیدا  قبول  کنند زیرا  حتما  به  شکست  خود  پی  خواهند برد  بنابراین  فعلا   صرف  نظر  کرده اند 
دسته ها : سیاسی
جمعه هجدهم 2 1388

تبادل  لینک  صورت  می  گیرد ادرس  وبلاگ ما  را  با نام وبلاگ  ما  را  در لینک  خود  قرار  دهید  سپس  اطلاع  دهید  تا  ما هم  وبلاگ شما  را  قرار  دهیم.

دسته ها : سیاسی
جمعه هجدهم 2 1388
برای تخریب دولت نهم روزانه 290 وبلاگ راه‌اندازی می‌شود

عبدالرضا داوری گفت: بر اساس پژوهشهای انجام شده، مخالفان دولت نهم برای دروغ پردازی و سیاه‌نمایی عملکرد دولت، به طور متوسط روزانه 290 وبلاگ با محتوای مشترک در فضای سایبر ایجاد می‌کنند.

عبدالرضا داوری پژوهشگر در گفتگو با فارس، گفت: یک مرکز فرماندهی واحد که خود را "جنبش وبلاگی حامیان یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری " نامیده است مدیریت پروژه تخریب سایبری دولت نهم را برعهده دارد.

وی افزود: بررسی عملکرد این مرکز نشان می‌دهد که از ابتدای فروردین 88 روزانه 290 وبلاگ (هر 5 دقیقه یک وبلاگ) به ظاهر شخصی راه اندازی شده است اما مرور مطالب این وبلاگها حاکی از آن است که 98 درصد مطالب آنان مشترک و از یک کانون واحد تغذیه می شود.

داوری ادامه داد: آرشیو تمامی این وبلاگها صرفا فروردین 88 را نشان میدهد که این موضوع حاکی از آن است که وبلاگهای مذکور پس از فروردین 88 را اندازی شده اند.

مدیرکل پژوهش ایرنا تصریح کرد: در عین حال طراحی مشترک قالب و فرم این وبلاگها نشانگر آن است که ایجاد این وبلاگها با عجله کامل صورت می گیرد و طراحان این وبلاگهای زنجیره ای از فرصت کافی برای تغییر در فرم وبلاگها برخوردار نیستند.

داوری تاکید کرد: در انتخاب اسامی وبلاگهای زنجیره ای تلاش می شود تا مسائل قومیتی و منطقه ای و نیز مسائل مربوط به زنان و جوانان مورد توجه قرار گیرد.

این پژوهشگر افزود: 86 درصد از محتوای وبلاگهای زنجیره ای به انتشار گزارش های تخریبی علیه دولت نهم اختصاص دارد و مابقی مطالب نیز به تبلیغ دیدگاههای کاندیدای مورد نظرشان اختصاص یافته است.

عبدالرضا داوری اظهار داشت: از آنجا که راه اندازی این حجم عظیم از وبلاگهای زنجیره ای توسط یک گروه 7 الی 10نفری صورت می گیرد، وبلاگهای مذکور عمدتا فاقد اسم و عنوان و عکس و حتی ایمیل صاحب وبلاگ بوده و غالبا با اسامی مستعار ایجاد شده اند.

مدیرکل پژوهش ایرنا خاطرنشان کرد: با توجه به روند کنونی ، پیش بینی می شود تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 22 خرداد 88 ، حدود 30000 وبلاگ زنجیره ای علیه دولت نهم از سوی این کانون تخریبی راه اندازی شود که این موضوع از یک جنگ سایبری تمام عیار علیه دولت نهم حکایت دارد.

دسته ها :
پنج شنبه هفدهم 2 1388

یک کارشناس خبری گفت: تخریب رسانه ای علیه احمدی نژاد در چهار سال این دولت 40 هزار و 930 مورد بوده است که این موضوع مظلومیت دولت نهم را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس ، سید‌حسین علوی جمعه شب در همایش انتخاب اصلح و شاخص‌های اصولگرایی که از سوی حامیان دولت نهم در مسجد ولی عصر(عج) تنکابن برگزار شد، افزود: آیا اصلاح‌طلبان واقعا اصلاح‌طلب هستند که با نگاهی کوتاه به گذشته متوجه می‌شویم آنان چه عملکردی داشتند.

وی ادامه داد: در نشریات زنجیره‌ای‌ که در حال حاضر مسئولان آن در رادیو آمریکا و تلویزیونی استکبار جهانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی صحبت می‌کنند، متوجه می‌شوید که آنها به این نظام و مردم چه خیانتی کردند.

علوی اظهار داشت: آنها مشکلات فرهنگی کشور را آزاد نبودن موسیقی، رقص و ماهواره عنوان کردند.

وی تصریح کرد: امروز به برکت اقتدار، پایداری و بی‌توجهی به آمریکا توانستیم به دستاوردهای بزرگی در بخش‌های مختلف دست یابیم و استقلال اقتصادی نسبت به دولت‌های دیگر در دولت نهم بیشتر مشاهده شده است.

علوی تصریح کرد: در بررسی‌هایی که به عمل آمد، میزان تخریب در هشت سال دولت هاشمی چهار مورد بود که منجر به تعطیلی دو نشریه شد و در هشت سال دولت خاتمی نیز هشت مورد بود سه نشریه تعطیل شد و در چهار سال دولت احمدی‌نژاد 4 هزار و 930 مورد بوده است که اخیرا نیز روزنامه اعتماد ملی کاریکاتور احمدی‌نژاد را به چاپ رسانده است که این مظلومیت دولت نهم را نشان می‌دهد.

یک کارشناس در ادامه به خدمات دولت نهم و سیاست‌های داخلی و خارجی و پیشرفت‌های علمی، هنری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دولت احمدی‌نژاد پرداخت.

وی در پایان گفت: اصلاحات باید جهت‌گیری اصلاح به سوی اصول باشد و اگر اصلاح‌طلب حقیقی و درست باشیم، باید به سوی حق برویم و در مسیر آرمان‌های شهدا و حضرت امام(ره) حرکت کنیم.

دسته ها :
پنج شنبه هفدهم 2 1388

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به تخریب‌های گسترده علیه دولت نهم گفت: اخیرا تیم 190 نفره طنزپردازی برای تولید اس ام اس و مسائل طنزی علیه دولت اجیر شده است.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام ذوالنور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران عصر روز گذشته در همایش تحلیل سیاسی و انتخابات ریاست جمهوری دهم که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار ‌شد، گفت: برای بررسی دولت‌های پس از انقلاب باید گفت که در خصوص دوران دولت موقت حرف خاصی وجود ندارد، چرا که در این دولت با گذر زمان کم و لیبرال‌ها، سکولارها و لائیک‌ها حاکم بودند.

وی افزود: این افراد مبانی حکومت دینی را قبول نداشتند و همان کسانی بودند که در جریان رفراندوم قانون اساسی مفاهیمی چون جمهوری دمکراتیک و ... را مطرح می‌کردند، به خاطر مدت زمان کم این دولت حرف خاص دیگری در این باره وجود ندارد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در ادامه همچنین در خصوص دولت بنی‌صدر گفت: دولت وی نیز با توجه به شرایط کشور قابل مقایسه با وضع امروزی نیست، عملکرد بنی‌صدر روشن است و کسی در زمان حاضر وجود ندارد که بخواهد از وی دفاع کند.

ذوالنور با بیان اینکه در آن زمان دینداران از دولت ناراحت بودند و در همان حال امام حمایت عمومی از دولت را پیش گرفته بودند گفت: یک زمانی بود که امام تذکراتی را می‌دادند، مثلا وقتی بنی‌صدر درباره تخصص‌گرایی حرف می‌زد امام عقل و مکتب‌محوری شهید رجایی را مطرح می‌کرد.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشی از امام خمینی(ره) در خصوص حادثه سقوط هلی‌کوپتر بنی‌صدر مبنی بر اینکه حفظ جان رئیس جمهور از الطاف خداوند بود اظهار داشت: اگر بنی‌صدر در آن حادثه کشته می‌شد راهش به عنوان یک شهید تثبیت می‌شد، تبلیغات در زمان حاضر می‌تواند یک فردی را که در دادگاه به جرم اتلاف بیت‌المال محاکمه می‌شود به عنوان امیرکبیر معرفی کند.

ذوالنور ادامه داد: اگر اتفاقی برای بنی‌صدر می‌افتاد با تبلیغات وی را قهرمان نشان می‌دادند ولی خروج مفتضحانه بنی‌صدر موجب شد وی در کشور مدافعی نداشته باشد و کسانی که قبل از این از او حمایت می‌کردند شرمنده شوند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه با اشاره به نقل قولی از آیت‌الله فاضل لنکرانی در خصوص اینکه ایشان شکایت بنی صدر را به محضر امام خمینی‌(ره) برده بودند گفت: امام در آن دیدار به آیت‌الله فاضل می‌فرمایند اگر بنده با بنی‌صدر برخورد کنم می‌گویند که نگذاشتند منتخب ما کار کند ولی اگر مردم خودشان بفهمند، بنی‌صدر را پایین می‌کشند.

وی در ادامه با اشاره به مواضع رهبری در خصوص حمایت عام از دولت‌ها گفت: همانطور که بعضی‌ها با جملات امام گزینشی برخورد می‌کنند و تنها قسمتی از فرمایش ایشان در خصوص اینکه میزان رای ملت است را معرفی می‌کنند و به آن قسمت از حرف امام که فرمودند اگر مسئولی حکم تنفیض ولی فقیه را در حکمش نداشته است طاغوت است اشاره نمی‌کنند این حمایت عام را نیز بد معرفی می‌کنند.

ذوالنور با اشاره به اینکه حمایت رهبر معظم انقلاب از دولت فعلی به استناد سخنان خودشان یک حمایت ویژه است گفت: هیچکس نمی‌تواند بگوید حمایت امام خمینی(ره) از رجایی یک حالت عادی است، امروز نیز در دولت فعلی مقام معظم رهبری در موارد متعدد عنوان حمایت ویژه را استفاده کرده است.

وی افزود: وقتی پس از دور دوم، آقای خاتمی جمعی خدمت مقام معظم رهبری رسیده بودند، در آن جمع آقای جهانگیری وزیر دولت وقت نیز حضور داشت که رهبری فرمودند من از مجلس به خاطر رای بالا و قاطع به وزرا تشکر می‌کنم و بعد توضیح دادند که این تشکر به معنای رضایت از انتخاب‌ها نیست بلکه به این جهت است که با این رای قاطع امکان فعالیت مثبت دولت بیشتر است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی‌هایشان در خصوص اینکه بنده با خانواده خود صحبت می‌کردم و می‌گفتم اگر حتی احمدی‌نژاد رای نیاورد بخاطر اینکه نگذاشت شعار عدالت‌ فراموش شود کار مثبتی انجام داده است اظهار داشت: تاکید رهبری بر در میان گذاشتن این جمله به خانواده خود نشان می‌دهد که بحث عدالت گستری به عنوان جوهره اصلی انقلاب در مقام دغدغه زندگی شخصی ایشان نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه خاطره شیرین مردم از دوران کوتاه شهید رجایی به دلیل مکتب محوری و ولایت‌مداری وی است گفت: هر آن چه که ذایقه مردم از دوران کوتاه شهید رجایی را شیرین می‌کند به این حفظ ساده‌زیستی، تبین و مردمی بودن وی برمی‌گردد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در ادامه با اشاره به دوران پس از شهید رجایی و حضور 8 ساله مقام معظم رهبری به عنوان رئیس جمهوری و میرحسین موسوی بعنوان نخست‌وزیر گفت: در آن دوران بحث اختلاف بین رئیس جمهور و نخست‌وزیر مطرح بود چرا که مشکل قانونی در این زمینه وجود داشت و بعد از آن نیز با تغییر قانون اختیارات رئیس جمهور افزایش پیدا کرد، در چنین فضایی که کشور حالت خاصی داشت دو تفکر حاکم بود، اول کسانی در جامعه مدرسین در بحث مالکیت خصوصی در اسلام تاکید می‌کردند و تفکر دوم با اشاره به زمان جنگ به سیستم کوپنی مانند کشورهای سوسیالیستی اعتقاد داشتند.

وی افزود: امام خمینی(ره) نه به خاطر درستی تفکر دوم بلکه به خاطر شرایط کشور تشخیص دادند که آن تفکری که مسئولیت کشور را بر عهده داشت کار را انجام داد، مقام معظم رهبری با وجود اختلافات موجود بعد از تاکید امام خمینی‌(ره) مبنی بر ادامه کار در یک اقدام ولایتمدارانه موجب بروز اختلافات نمی‌شدند.

ذوالنور به ماجرای استعفای نخست‌وزیر وقت اشاره کرد و گفت: بعد از آن ماجرا امام فرمودند اینکه در زمان رای و وقتی که مردم بچه‌هایشان را روی آتش می‌ فرستند این چه کاری است که صورت می‌گیرد. اگر شما می‌خواستید استعفا بدهید قبل از آن موضوع را با من در میان می‌گذاشتید و جالب است که امام آن استعفا را در راستای اهداف دشمن تعبیر کردند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به سخنی از امام خمینی‌ (ره) خطاب به نخست‌وزیر وقت مبنی بر اینکه اگر برنگردید شما را به مردم معرفی می‌کنم و اگر خدمات گذشته نبود شما را دادگاهی می‌کردم گفت: اما رهبری در آن زمان به عنوان رئیس جمهور در خط امام حرکت کردند تا اینکه به دوران سازندگی رسیدیم، در این دوران از یک طرف جنگ تمام شد و آن عواملی که می‌توانست روحیه معنوی را در جامعه حفظ کند از بین رفت، از سوی دیگر بحث سازندگی و رونق اقتصادی به بحث اول تبدیل گشت.

ذوالنور ادامه داد: در چنین شرایطی ضرورت توجه به معنویت به مراتب بیشتر از زمان جنگ بود چرا که برخلاف زمان جنگ دیگر شرایط معنوی برای جامعه مهیا نبود اما در آن زمان دولتمردان برخلاف توصیه‌های رهبری مدل سرمایه‌داری‌ غربی را در کشور پیاده کردند،‌ این به آن معنا نیست که خدمات گذشته را زیر سئوال ببریم چرا که خدمات پس از انقلاب آنقدر زیاد بوده است که زبان از گفتن همه آنها قاصر است.

وی ادامه داد: امروز نمی‌خواهیم دولت‌ها را با کسی غیر خودمان مقایسه کنیم بلکه یک آسیب‌شناسی درونی است، در این 30 ساله کارهای بزرگی همچون ساخت سدها، شبکه‌های جاده‌ای، شبکه‌های ارتباطی، مراکز درمانی و مراکز آموزش عالی و علمی زیادی ساخته شده است و حتما کسانی که در این راستا زحمت کشیده‌اند اجرشان را می‌گیرند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه اما رشد در یک زمینه کافی نیست و باید دید تا چه حدی در راستای اهداف انقلاب حرکت کرده‌ایم اظهار داشت: اگر در بعد معنوی زمان سازندگی فرهنگ اشرافی‌گری بر فرهنگ کشور غلبه کرد بطوریکه عده‌ای دلسوزند به رئیس جمهور وقت گلایه می‌کردند تا ایشان مسئولیت فرهنگی کشور را به عهده نمی‌گرفتند قابل پذیرش نیست.
وی در ادامه با بیان اینکه نوع نگرش در دولت سازندگی موجب شد فضا برای پیدایش جریان دوم خرداد آماده شود گفت: آقایانی که روی کار آمدند پروژه پارس جنوبی کار چشمگیری نداشتند هیچوقت دیده نشده که یک طرح مدون اقتصادی قابل توجه از سوی آن دولت ارائه شود چرا که بر خلاف دولت آقای هاشمی در دولت آقای خاتمی محوریت با توسعه سیاسی بود.
ذوالنور افزود: اینکه بیان می شود ما در دولت اصلاحات پول زیادی در صندوق ارزی جمع کردیم هنر نیست چرا که وقتی کاری انجام نمی‌شد خب معلوم است که پول ها در صندوق می‌ماند و جالب است می‌گویند افزایش تورم کم بوده ما این را قبول داریم اما وقتی در دوران جنگ تنها برای تامین جنگ و سیر کردن مردم پول خرج می‌کردیم بدیهی است که تورمی ایجاد نمی‌شد.
جانشین مقام ولی فقیه در سپاه پاسداران در ادامه با بیان اینکه خصوصی سازی، حذف یارانه‌ها مسکن ارزان و از این دستگاه‌ها موجب ایجاد تورم می‌شود گفت: عواملی همچون تورم جهانی که امسال همه افراد با چشم دیدند به طوری که آقای ابوترابی به نقل از نخست وزیر کره می‌گفت: نرخ مسکن در این کشور در یک سال اخیر 5 برابر شده است یکی از عوامل مهم تورم در کشور است، همچنین جالب است برخی افراد پایین آمدن قیمت ها در زمان فعلی به پایین آمدن تورم در جهان مرتبط می‌کنند.

ذوالنور افزایش قیمت نفت را یکی از عوامل مهم تورم در کشور عنوان کرد و گفت: از سال 86 تا اوائل سال 87 به مدت یازده ماه میزان درآمد کشورهای وارد کننده نفت در اوج قیمت این ماده دو نیم برابر صادر کننده های آن بوده و ما اعتقاد داریم یکی از تاثیر گذار ترین عوامل تورم افزایش قیمت نفت بود.

وی با اشاره به اینکه در دولت آقای خاتمی تنها 43 هزار مسکن ساخته شد گفت: دردولت فعلی یک و میلیون و دویست هزار مسکن به دست گرفته شده به طوری که ثمرات آن در زمان نزدیک قابل مشاهد نیست، همچنین 3 قطعنامه پیاپی علیه ماه توسط شورای امنیت سازمان ملل صادر شده است تاثیر زیادی در گرانی‌ها در کشور داشته است. البته ما می‌توانستیم همه چیزمان را بدهیم و تحریم نشویم.

ذوالنور وضعیت اقتصادی فعلی کشور را غیر قابل مقایسه با سالهای گذشته عنوان کرد و افزود: این دولت شبانه روز کار می‌کند و آن تعبیر رهبری در خصوص دولت کار در این زمینه موجود است و نظر سنجی‌ها در خصوص انتخابات ریاست جمهوری که رای بالای دولت فعلی در نقاط محروم را نشان می دهد ثابت کننده این مسئله است که مناطق زیادی از کشور طعم خدمات دولت را کشیده‌اند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاهان پاسداران در ادامه با اشاره به اصل احیای عزت ملی در سیاست خارجی گفت: وقتی کسانی بودند که از ارائه و عرضه آرمان های امام و انقلاب در مجامع شرم داشتند چطور می‌توان آن را با زمان فعلی مقایسه کرد.

وی به مصاحبه کریستین امان پور با سید محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری وی اشاره کرد و گفت: ایشان در آنجا با زیرکی خبرنگاران سی ان ان به مدیحه سرایی مردم آمریکا پرداختند و تا آنجا پیش رفتن که آبراهم لینکلن را شهید اعلام کردند اما در این سو رئیس جمهوری وجود دارد که با وجود تبلیغات گسترده قبل با دانشجویان آمریکایی از موضع عزت سخن می‌گوید.

وی افزود: رئیس دانشگاه کلمبیا با همکاری سازمان سیا صحنه را آماده کرده بودند تا دانشگاه کلمبیا را به صحنه شکست جمهوری اسلامی تبدیل کنند. اما صلابت، طمأنینه و تکیه بر اصول آقای احمدی‌نژاد موجب شد غربی‌ها اذعان کنند تبلیغات گسترده خودشان و بیننده 500 میلیون این بنده به نفع جمهوری اسلامی شد.

ذوالنور به تبلیغات منفی برخی جریان های سیاسی در خصوص پیروزی رئیس جمهور در اجلاس ضد نژاد پرستی ژنو گفت: الان نیز برخی تلاش می کنند شیرینی آن پیروزی را به کام مردم تلخ کنند و شکست غرب را پیروزی آنها معرفی کنند، ما چطور می‌توانستیم پوشالی بودن شعار آمریکا و اروپا را در خصوص آزادی به همه جهان نشان دهیم. در ژنو ثابت شد جامعه جهانی نه تنها علیه ما نیست بلکه با ما است و امریکا و اروپا تنها مانده اند.

انشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در خصوص بحث انرژی هسته ای نیز با یاد آوری حضور 3 وزیر اروپایی در کشور گفت: هیچ کس فراموش نمی‌کند که در آن زمان آنها با چه وضعی به ایران آمدند واین لکه ننگ بر پیشانی ما را بر جای گذاشتند. نسل آینده دوران سیاه بعضی ها را در مجلس ششم و حاکمیت دولت شان را خواهد شناخت.
ذوالنور با تشریح خاصیت پذیرش پروتکل الحاقی برای کشور گفت: آنها می‌خواستند ضعف های نظارتی ام پی تی را با پروتکل الحاقی پوشش دهند و جاسوس های آمریکایی در لباس بازرسان آژانس به میزان واقعی توانمندی های نظامی کشور پی ببرند کار مجلس ششم این بود که آب در آسیاب دشمن بریزند، من اعتقاد دارم اگر دولت اصلاحات ادامه پیدا می‌کرد تمام اهداف غرب در خصوص عدم دستیابی ایران به انرژی هسته ای تحقق می‌یافت.

وی با اشاره به نامه نمایندگان مجلس ششم به رهبر انقلاب منبی بر نوشیدن جام زهر اظهار داشت اما وقتی آقای احمدی نژاد بر سر کار آمد فرمان اتومبیل هسته‌ای را از جا کند و به بیرون انداخت و غربی ها مجبور شدند مسیر را عوض کنند تا که امروز با تکیه بر شجاعت و ایستادگی رئیس جمهور به چرخه کامل سوخت هسته ای دست یافت.
ذوالنور با بیان اینکه امروز تمام حلقه های سوخت هسته ای را در اختیار داریم گفت: این اتفاقات توسط دولت اصولگرا روی داد و اگر هر کشوری مانند روسیه نخواهد مانند قدیم همکاری کند ایران نیازی به همکاری آنها ندارد. به طوری که ما امروز با تکیه بر آرمان گرایی و روحیه اصولگرایی روی پای خودمان ایستاده ایم .

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تاکید کرد: با روحیه مرعوب و مجذوب غروب نمی شود این کارها را انجام داد یقین داشته باشید اگر 2 خرداد بود نه جنگ 33 روزه حزب الله به پیروزی ختم می شد و مقاومت چشم گیر 22 روزه روی می داد.

وی گفت: کارهای صورت گرفته در دولت فعلی با 16 سال قبل از آن قابل مقایسه نیست تنها به عنوان نمونه بودجه مساجد نسبت به چهار سال گذشته از 2 میلیارد تومان به 17 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. البته ادعا نداریم تمامی کارهای لازم صورت گرفته اما امروز دیگر بین سه قوه روحیه تقابل وجود ندارد و دیگر کانون فساد در درون دولت نیست.
ذوالنور افزود: روزگاری اصغر زاده می‌گفت: منظور جامعه مدنی خاتمی این است اگر مردم خواستند علیه خدا نیز شعار دهند در صورت داشتن مجوز وزارت کشور می‌توانند این کار را انجام دهند. امروز دیگر کار به جایی رسیده عوامل فتنه در گذشته برای ایجاد تقابل بین دولت و مرجعیت به تحریک آنها می‌پردازند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به تخریب های گسترده علیه دولت نهم گفت: گروه 190 نفری طنز پرداز مامور شدند تا با دریافت پول های کلان علیه دولت سیاه نمایی کنند.

وی همچنین به ماجرای آتش زدن حوزه علمیه ایلام به مناسبت پیروزی مجدد آقای خاتمی در دور دوم ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: پس از آن ماجرا آقای خاتمی در سخنرانی گفتند شورای نگهبان بد عمل کرد و با احساسات مردم بازی شد در حالی که ایشان قبل از این در واکنش به درس قصاص آیت الله مصباح یزدی گفته بودند که بعضی‌ها خشونت را تئوریزه می کنند!
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به ماجرای 18 تیر گفت: در آن زمان به هفت دختر جوان در خیابان انقلاب به طرز فجیعی جسارت شد و در پشت مسجد دانشگاه تهران اتاق فرمانده ای تهیه کرده بودند و در آنجا هر کس که چهره حزبی اللهی داشت مورد تهاجم قرار می گیرد و بعد از ضرب و شتم، تحویل وزارت کشور می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی مبنی بر برخی شبهات مطرح شده مبنی بر دخالت سپاه در سیاست، با بیان اینکه آنچه سپاه از آن منع شده حمایت از حزب یا جریان‌های سیاسی است، گفت: ما تنها مبانی را مطرح کرده و از اصول انقلاب و آرمان‌های امام و انقلاب و رهبری سخن می‌گوییم و قصد حمایت از حزب یا گروه خاصی را نداریم، حال وقتی مصداق‌های زیرپاگذاشتن اصول انقلاب و آرمان‌های امام را بدون ذاکر اشخاص بیان می‌کنیم و مردم خودشان مصداق‌ها را می‌یابند، آن دیگر تقصیر ما نیست.

دسته ها :
پنج شنبه هفدهم 2 1388

مدیرکل پژوهش خبرگزاری جمهوری اسلامی در پاسخ به این پرسش آیا دولت نهم تخریب می‌شود یا نه؟ اظهار داشت: براساس کار پژوهشی که طی ماه‌های اخیر انجام داده‌ایم مشخص شد در سه سال فعالیت دولت نهم ‪ ۳۹۶۸۲‬مورد سیاه نمایی درفضای رسانه‌ای و تبلیغاتی کشورعلیه دولت نهم انجام شده است.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا،در نشست جنگ روانی علیه دولت اسلامی که از سوی بسیج اساتید دانشکده خبر درمحل این دانشکده با حضور دکتر عبدالرضا داوری مدیرکل پژوهشی ایرنا، حمیدرضا مقدم فر مدیرعامل خبرگزاری فارس و دکتر روح الله احمدزاده رئیس دانشکده خبر برگزار شد، داوری به موضوع جامعه شناسی تخریب دولت نهم پرداخت و گفت: در 3 سال فعالیت دولت نهم ‪ ۱۶۸۹‬مورد توهین مستقیم به رییس جمهوری در فضای رسانه‌ای و تبلیغاتی صورت گرفته است.

وی با مقایسه رفتاری که با دولت نهم صورت گرفته و رفتاری که با دولت‌های گذشته انجام شده است، اظهار داشت: ما در این پژوهش توهین مستقیم به رییس جمهور و سیاه نمایی عملکرد دولت بر اساس تعریف مقام معظم رهبری یعنی انکار امتیازات و برجسته کردن ضعف‌ها و اشکالات را بررسی کرده ایم.

مدیرکل پژوهش ایرنا افزود: دردولت آقای هاشمی رفسنجانی یعنی از سال ‪۱۳۶۸‬ تا سال ‪ ۱۳۷۶‬هیچ موردی از توهین مستقیم به رییس جمهور درمطبوعات آن زمان نیافتیم و تنها ‪ ۱۸۹‬مورد سیاه نمایی مشاهده شد.

وی به دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی اشاره و خاطرنشان کرد: طی سال‌های ‪ ۱۳۷۶‬تا ‪ ۱۳۸۴‬پنج مورد توهین مستقیم به رییس جمهوری و ‪ ۵۴۳‬مورد سیاه نمایی علیه دولت دیده شد.

وی گفت: درحالی که سیاه نمایی در دولت‌های سازندگی و اصلاحات به بیش از ‪ ۵۰۰‬مورد می‌رسد در سه سال فعالیت دولت نهم بیش از ‪۳۹‬هزار مورد سیاه نمایی علیه این دولت انجام شده است.

وی درتبیین شواهد این موضوع که جریان نقد دولت نهم به جریان تخریب تغییر شکل داده است به نگرانی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان در دوم شهریورماه امسال در دیدار با هیات دولت تاکید کردند دو جریان داخلی و خارجی علیه دولت وجود دارد.

داوری اظهار داشت: آخرین هشدار مقام معظم رهبری نیز ‪ ۱۵‬آبان ماه امسال در دیدار با کارگزاران حج ابراز شد که نسبت به فضای بی‌بندوباری در حرف زدن و اظهارنظر علیه دولت ابراز نگرانی و اعتراض کردند.

وی با اشاره به اینکه دولت نهم دچار بایکوت خبری است، اظهار داشت: بدیهی است دولتی که دولت اقدام و کار لقب می‌گیرد اشتباه هم دارد. اما مساله این است که اشکالات بزرگنمایی نشود و دوم اینکه امتیازات هم در کنار اشکالات دیده شود.

وی در ادامه سخنانش به مقایسه انعکاس اخبار در خبرگزاری ایسنا طی شش ماهه اول امسال پرداخت و گفت: در این مدت اخبار مربوط به آقایان هاشمی رفسنجانی، خاتمی، قالیباف، کروبی و احمدی نژاد به ترتیب ‪۱۵/۵،۲۱/۳،۲۲/۵‬، ‪ ۱۴/۹‬و ‪ ۱۲/۵‬درصد بوده است.

وی گفت: در حالی که کوچکترین موارد مربوط به آقایان هاشمی، خاتمی و کروبی به این شکل منعکس می‌شود اما اخبار مربوط به آقای احمدی نژاد به عنوان رییس جمهور و شخص اول اجرایی کشور در این حد پوشش داده می‌شود.

وی در همین زمینه به افتتاح پل میانگذر دریاچه ارومیه به عنوان بزرگترین پروژه پل‌سازی خاورمیانه در روز گذشته اشاره کرد و گفت: روزنامه‌های کارگزاران، اعتمادملی و اعتماد حتی خبر افتتاح این پل را منتشر نکردند.

وی این پرسش را مطرح کرد که آیا این رویه انکار نقاط قوت دولت و نبود توجه به اطلاع رسانی نیست؟

مدیرکل پژوهش خبرگزاری جمهوری اسلامی با طرح این پرسش که چرا دولت نهم با این حجم وسیع در داخل و خارج تخریب می‌شود، ساختار دولت در ایران را مرور کرد و گفت: از سال ‪ ۱۳۶۸‬شبکه‌های اقتصادی و نفتی و ارتباطات بین نیروهای بروکراتیک شکل می‌گیرد و تا اینکه مردم در سال ‪ ۱۳۷۶‬با انتخاب آقای خاتمی تصور می‌کردند این شبکه‌ها کنار گذاشته می‌شود.

وی تصریح کرد: خاتمی نه تنها این شبکه‌ها را کنار نمی‌گذارد بلکه زمینه های تئوریک آنها را نیز ایجاد می‌کند.

داوری گفت: سال ‪ ۱۳۸۴‬کسی در راس کار قرار می‌گیرد که این مجموعه را می شناخت لذا این شبکه و بازی را به هم ریخت اما چون این شبکه فعال بود و بخشی از آن اتصالات خارجی دارند در فضای رسانه‌ای اهرم‌های فشار را علیه دولت اعمال می‌کند.

وی انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان یک مرکز انحصاری را درهمین راستا ارزیابی کرد و گفت: این دو اقدام به شدت به این شبکه لطمه زد.

وی تصریح کرد: دولت آقایان هاشمی و خاتمی به شدت در حوزه‌های امنیتی، اقتصادی و سیاسی در فضای جهانی میل به ادغام داشتند و احمدی نژاد در برابر این میل به ادغام مقاومت کرد.

وی با اشاره به فرازهایی از کتاب مبانی نظری برنامه چهارم توسعه مبنی بر اینکه ایران در جهان نقش متوسط دارد و باید ذیل نظام سلطه عمل کند اظهار داشت: عباراتی در این کتاب آمده است که سکولارترین روشنفکرها حداقل به این صراحت آنها نگفته اند.

مدیرکل پژوهش ایرنا خاطرنشان کرد: اگر امروز احمدی نژاد را تخریب می‌کنند برای این است که شبکه نفتی را کنار گذاشت و به هم ریخت و جلوی ادغام ایران در نظام سلطه را گرفت.

وی با اشاره به اینکه تصویب‌ها در سال‌های ‪ ۱۳۷۸‬و ‪ ۱۳۷۹‬در فضای رسانه ای نسبت به مقام معظم رهبری صورت می‌گرفت اظهار داشت: امروز سیبل تخریب ها به سمت احمدی نژاد رفته و این قابل تأمل است.

وی دولت نهم را به مفهوم دقیق کلمه دولت ملی برشمرد که بر منافع ملی ایستاده است.

وی افزود: بخشی از رسانه‌ها منافعشان در زمین زدن دولت نهم است و اصلاح پذیر نیستند لذا انتظار ما از رسانه‌های اصولگراست تا به یک جمع بندی و استراتژی مشخص در خصوص اطلاع رسانی و نقد برسند.

رییس دانشکده خبر: حجم عملیاتی دشمن پس از دولت نهم ده برابر شده است

رییس دانشکده خبر با اشاره به جنگ نرم دشمن گفت: حجم عملیات روانی دشمن پس از روی کار آمدن دولت نهم حدود ‪ ۱۰‬برابر شده است.

همچنین در این نشست، دکتر روح الله احمدزاده کرمانی گفت: حجم عملیات روانی در مقیاس بین‌المللی حکایت از تغییراتی داشت که پس از سوم تیر ‪۱۳۸۴‬در مناسبات حکمرانی در ایران در حال به وقوع پیوستن بود.

وی با اشاره به اینکه درهم تنیدگی کانون‌های قدرت و ثروت مفاسدی را ایجاد می‌کند گفت: دولت نهم این کانون‌های تجمیع شده مقابله کرد.

رییس دانشکده خبر بازخوانی ادبیات انقلاب و امام را از دیگر ویژگی‌های دولت نهم و نگرانی تخریبگران عنوان کرد و گفت: بدیهی است که در پی پافشاری دولت نهم بر مقوله استکبارستیزی و عدم وادادگی به نظام سلطه جریان خزنده‌ای علیه دولت به رسانه‌ها نفوذ کند.

احمدزاده با بیان اینکه بی‌بند و باری رسانه‌ای از سوی مقام معظم رهبری در سال جاری و شارلاتانیزم مطبوعاتی در فضای گفتمان اصلاحات از سوی ایشان مطرح شد اظهار داشت: به رغم تحول گفتمانی جبهه روانی دشمن توانسته است کارویژه‌های خود را محقق کند و در مقیاس خود موفق عمل کرده است.

وی کارویژه شارلاتانیزم مطبوعاتی را آنارشیسم سیاسی عنوان کرد و گفت: نمونه آن تحصن در مجلس ششم و استعفای دسته جمعی مدیران بود که مختصات حکومتی و انقلابی را نشانه گرفت.

وی تصریح کرد: اگر فضاسازی عملیات روانی رسانه‌های وقت نبود جسارت تحصن در مردمی‌ترین نهاد نظام شکل نمی‌گرفت.

رییس دانشکده خبر کارویژه تاکتیک بی‌بند و باری رسانه‌ای را آنومی اجتماعی برشمرد و گفت: در این کارویژه آنقدر ناامیدی و تضعیف اجتماعی صورت می‌گیرد که سبب سلب اعتماد عمومی به ساختار حکومتی می‌شود.

وی تصریح کرد: تاکتیک بی‌بند و باری رسانه‌ای و مطبوعاتی به شکل آرام و خزنده به سمت از بین بردن سرمایه اجتماعی، اعتماد عمومی، امید به آینده و وحدت شکل می‌گیرد و پیش می‌رود.

احمدزاده تاکید کرد: برای مفهوم شناسی بی‌بند و باری مطبوعاتی باید مرز انتخاب و تخریب بی‌بند و باری و اطلاع رسانی و شارلاتانیزم و جریان‌سازی خبری تبیین شود.

وی افزود: گاهی بی‌بند و باری رسانه‌ای در فضای در یک خلاء اطلاعاتی صورت می گیرد و لذا باید در این بخش کار اثباتی انجام شود.

مقدم فر: رسانه‌هایی که غیرمستقیم ازدولت بودجه می‌گیرند دولت را می‌زنند

مدیرعامل خبرگزاری فارس درخصوص رویکرد مصداقی به بی‌بندوباری رسانه ای نگاه کلام مقام معظم رهبری را ناظر به دولت دانست و گفت: حتی برخی رسانه ها که به طورغیرمستقیم از دولت بودجه می‌گیرند بیشترین توان خود را برای زدن این دولت به کارمی بندند.

حمیدرضا مقدم فر نیز در این نشست اظهار داشت:امروز شرایط به گونه‌ای است که عده‌ای خدمتگزار در حال تلاش هستند و سعی می‌کنند گذشته‌ها را جبران کنند اما به گونه‌ای دیگر معرفی می‌شوند.

مدیرعامل خبرگزاری فارس تصریح کرد: امروز در فضای روانی و تبلیغی کشور به گونه‌ای عمل می‌شود که مردم دچار تردید و ذهن آنان مشوش می‌شود.

وی با مقایسه نگاه تهدید محور به ادوار قبل، اظهار داشت: تهدید پس از دفاع مقدس از جنس نرم بوده است.

وی افزود: تهدید نرم در دولت سازندگی با شبیخون فرهنگی رقم خورد و از آنجا شروع شد و در دولت اصلاحات با استحاله و فروپاشی از درون ادامه یافت.

وی تصریح کرد: جنس تهدید نرم در دولت نهم برمبنای ناکارآمد نشان دادن دولت جریان اصولگرایی و رویگردانی مردم از جریان پاک اصولگرایی است.

مدرس دانشکده خبر اظهار داشت: اگر بپذیریم جنس تهدید در دولت نهم ناکارآمد نشان دادن دولت و رویگردانی مردم نسبت به جریان اصولگرا بوده است باید به دنبال تاکتیک‌ها و تکنیک‌ها در این زمینه باشیم.

وی ایجاد بدبینی نسبت به مسئولان ایجاد و تشدید اختلاف بین اصولگرایان دولت و مجلس و جریان‌های سیاسی بزرگنمایی و سیاهنمایی مشکلات کشور و ایجاد یاس و ناامیدی برای حل مشکلات را از جمله این روش‌ها برشمرد.

مقدم فر روش دیگر را اختلاف حق و باطل عنوان کرد و افزود: وقتی فضا غبارآلود و تیره و تار شود مردم دچار تردید می‌شوند و با خود می‌گویند حق با کدام جریان سیاسی است.

وی نسبت به آثار وعوارض خطرناک بی‌بند و باری رسانه‌ای و شارلاتانیزم مطبوعاتی که از سوی مقام معظم رهبری عنوان شده است هشدار داد و گفت: این موارد به مسیری که دشمن طی می‌کند کمک خواهد کرد.

وی گفت: تنها بحث دولت نهم مطرح نیست این موارد برای دولت‌های آینده نیز مصداق دارد.

وی دربخش دیگری ازسخنانش به تبیین بی‌بند و باری رسانه‌ای و شارلاتانیزم مطبوعاتی درحوزه اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌ای پرداخت و گفت: اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌ای در نظام جمهوری اسلامی که تکیه گاه آنها معارف دین اسلام است باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و این اخلاق فراتر از قانون است.

وی به مسئولیت پذیری اجتماعی اشاره کرد و گفت: دانستن حق مردم است اما تبصره دارد. رسانه‌های ما نمی‌توانند همه چیز را به مردم بگویند زیرا مواردی به حق جذاب و پرمخاطب وجود دارد اما به وحدت و انسجام اجتماعی لطمه می‌زند.

وی بر لزوم امانتداری درگفتار و نوشتار تاکید کرد و گفت: گاهی جابه جایی عناصر خبر اشکال ندارد اما خبر دوپهلو، مبهم و کنایه آمیز نوعی بی بندوباری است.

وی آنارشیسم و هرج و مرج رسانه‌ای را مورد اشاره قرار داد و گفت: با حرف زدن رفتار اجتماعی رقم می‌خورد.

مدیرعامل خبرگزاری فارس با اشاره به تاثیر متقابل نوع گفتار جامعه و قدرت اظهار داشت: قدرت سیاسی در نظام جمهوری اسلامی مبتنی برمعارف دین اسلام است لذا رسانه‌ها نباید اجازه دهند هر گفتار و زبانی در رسانه‌ها و ادبیات عمومی رایج شود.

وی همچنین با تقدیر از دانشکده خبر برای اهتمام به موضوع اعتراض مقام معظم رهبری در خصوص بی‌بند و باری رسانه‌ای اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های رهبران گفتمان‌سازی است و این امر زمانی محقق می‌شود که مورد توجه جدی نخبگان قرار گیرد.

مقدم فر پیشنهاد کرد خبرگزاری‌ها از جمله ایرنا و فارس نشست‌هایی را با عنوان راهکارهای مقابله با بی‌بندوباری و شارلاتانیزم رسانه‌ای برگزار کنند.

وی همچنین بر ایجاد بستر تعامل صحیح دولت و رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: گاهی مطلق بینی برخی رسانه‌ها سبب می‌شود که مخاطب را از دست بدهند.

دسته ها :
پنج شنبه هفدهم 2 1388

سایت خبری نزدیک به حسن روحانی، در گفت و گو با اعضای اپوزیسیون نهضت آزادی، در ادامه سخنان روزهای اخیر حسن روحانی به تخریب اقدامات دولت در عرصه سیاست خارجی پرداخت.

به گزارش رجانیوز به نقل ازشبکه ایران، سایت خبری نزدیک به روحانی در مصاحبه با توسلی، رئیس دفتر گروهک نهضت آزادی با نادیده گرفتن نقاط قوت سیاست خارجی دولت نهم، از این نقاط به عنوان نقاط ضعف دولت نهم یاد کرد.

توسلی، در این گفت و گو ضمن تائید اقدام برخی نمایندگان در طرح سئوال از رئیس جمهور، از سیاست خارجی فعال دولت نهم به شدت انتقاد کرده و به تخریب آن پرداخته است.

انتشار سخنان این عضو گروهک نهضت آزادی در رسانه نزدیک به حسن روحانی در ادامه انتقادات روحانی صورت می گیرد که درهفته گذشته و در یک نطق انتخاباتی به تخریب سیاست‌های دولت نهم به خصوص در عرصه سیاست خارجی پرداخته بود.

انتشار این سخنان و همسویی آن با انتقادات روحانی شاید از آن جهت حائز اهمیت باشد که در آستانه انتخابات دهم ریاست جمهوری از تلاش برخی کاندیداهای احتمالی برای جلب حمایت گروه‌های مختلف سیاسی حتی از میان گروه‌های سیاسی اپوزوسیون حکایت می‌کند.

انتشار مواضع یک گروه اپوزیسیون در سایت نزدیک به روحانی که دراین روزها رسما از حضورش در انتخابات ریاست جمهوری سخن گفته و حتی در حال فعال کردن ستادهای انتخاباتی خود است، این سوال را ایجاد می‌کند که انجام چنین مصاحبه و گفت و گو‌هایی بدون اطلاع وی بوده و یا آنکه در راستای تلاش وی برای پیدا کردن حامیانی همچون گروه اپوزیسیون نهضت آزادی است.

دسته ها :
پنج شنبه هفدهم 2 1388
X